top of page

Suomen venäjänopettajat ry:n sääntömääräinen kevätkokous la 18.4.klo 17

HUOM: Koska yhdistyksen sääntömääräistä kevätkokousta ei voida järjestää alkuperäisen suunnitelman mukaan Keskuskirjasto Oodissa, pidämme kokouksen etäyhteydellä alkuperäisen aikataulun mukaan lauantaina 18.4.2020 klo 17 Ilmoittaudu alla olevalla linkillä niin saat sähköpostiisi linkin josta pääset liittymään etäkokoukseen (Google Meet)

Myös kokoukseen yhteyteen suunniteltu kulttuuriohjelma joudutaan peruuttamaan. Mutta jos poikkeustilanteen päätyttyä Goncharovan näyttely on edelleen avoinna niin pyrimme järjestämään uuden esittelyn.

Suomen venäjäopettajat ry järjestää sääntömääräisen kevätkokouksen lauantaina 18.4.2020 klo 17 Keskustakirjasto Oodissa (ryhmätila 4, 2.krs) Kevätkokouksen yhteydessä järjestämme halukkaille kulttuuriohjelmaa.

la 18.4.2020 PERUTTU klo 15 Opastettu kierros Ateneumin Natalia Goncharovan näyttelyyn. Yhdistys maksaa opastuksen, osanottajat maksavat itse sisäänpääsymaksun Ateneumiin

klo 17 Yhdistyksen sääntömääräinen kevätkokous Keskuskirjasto Oodi, ryhmätila 4, 2.krs JÄRJESTETÄÄN ETÄNÄ

klo 19 Jevgeni Onegin -ooppera, 95e, HUOM: ilmoittautumiset sihteerille sihteeri.venajanopettajat@gmail.com viimeistään 14.3, sen emme voi enää ottaa varauksia vastaan. PERUTTU

Ilmoittautumiset kevätkokoukseen ja Ateneumiin linkistä

ASIALISTA 1. Kokouksen avaaminen 2. Kokouksen järjestäytyminen 3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen 4. Asialistan hyväksyminen 5. Hallituksen kertomus yhdistyksen toiminnasta vuodelta 2019 6. Tilikertomus 7. Toiminnantarkastajan lausunto ja vastuuvapauden myöntäminen yhdistyksen hallitukselle 8. Muut mahdolliset asia - keskustelu mahdollisesta siirtymisestä yhden vuosikokouksen käytäntöön. Jos päädymme ehdottamaan yhden vuosikokouksen käytäntöä, niin hallitus laatii ehdotuksen syyskokoukseen, jolloin asiasta päätetään. 9. Kokouksen päättäminen

Suosituksia
Viimeisimmät postaukset
Arkisto
Tagit
bottom of page