top of page

Kevätkokous pe 22.4.2022 klo 18


Suomen venäjänopettajat ry:n sääntömääräinen kevätkokous aika: perjantai 22.4.2022 klo 18 alkaen paikka: Suomi-Venäjä-seuran Kulttuuritila Albatrossi osoite: Kanavaranta 7F27, 00160 Helsinki


Ohjelma: - sääntömääräinen kevätkokous, katso esityslista alapuolelta, kevätkokouksessa pyrimme täydentämään hallitusta koska syyskokouksessa emme saaneet kaikkia paikkoja täytettyä. Jos tiedät hyvän ehdokkaan, tai olet itse sellainen, niin laita viestiä tai ehdota kokouksessa - luennoitsija (alustava aihe: Hamdam Zakirov: Kulttuuriyhteistyä nykytilanteessa - ei vielä varmistunut) - samaan aikaan Gallerian puolella on Sneg i solntse –installaation avajaiset, johon voimme myös tutustua - mahdollisuus tehdä ostoksia kirjakauppa Rosebudin myymälässä Kokouksessa tee-/kahvitarjoilu Kokouksen jälkeen halukkailla mahdollisuus omakustanteiseen ruokailuun muiden venäjänopettajien kanssa georgialaisessa Rioni ravintolassa. Ilmoittautumiset kokoukseen ja ravintolaan sihteerille sähköpostilla: sihteeri.venajanopettajat@gmail.com Pöytävarauksen takia ilmoittautumiset viimeistään ma 18.4 mennessä. Pelkästään kevätkokoukseen Albatrossiin tulonsa voi ilmoittaa myöhemminkin. PS. jos haluat osallistua kokoukseen etäyhteydellä, niin tarvittaessa järjestämme etäyhteyden Meetillä, ilmoita tästä ilmoittautumisen yhteydessä

Kokouksen asialista 1) Kokouksen puheenjohtaja, sihteeri ja kaksi pöytäkirjantarkastajaa;

2) Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus;

3) Hallituksen kertomus yhdistyksen toiminnasta;

4) Toiminnantarkastajan lausunto ja vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle;

5) Muut kokouskutsussa mainitut asiat: hallituksen täydentäminen.

Syyskokous ei saanut valittua kaikkia uusia jäseniä hallitukseen erovuorossa olleiden tilalle. Kevätkokouksessa pyrimme valitsemaan vielä 2 uutta jäsentä hallitukseen (1 varsinainen ja 1 varajäsen)


Terveisin

Suomen venäjänopettajat ry:n hallitus

Comentários


Suosituksia
Viimeisimmät postaukset
Arkisto
Tagit
bottom of page