top of page

Kutsu kevätkokoukseen 2018


Tervetuloa Suomen venäjänopettajat ry:n kevätkokoukseen!

Kokouskutsu alla.

Kokouksen jälkeen tutustuminen Vladislav Mamyshev-Monroe -näyttelyyn venäjänkielisen opastuksen kera Kiasmassa (kello 19-20). Yhdistys tarjoaa opastuksen, pääsylippu omakustanteinen. Ilmoittautuminen opastukseen 11.4. mennessä sihteerille sihteeri.venajanopettajat@gmail.com.

KOKOUSKUTSU KEVÄTVUOSIKOKOUKSEEN

Aika ja paikka: 13.4.2018 klo 17.00 Rikhardinkadun kirjasto Ryhmätila Aurora Rikhardinkatu 3 00130 Helsinki

ASIALISTA

1. Kokouksen avaaminen 2. Kokouksen järjestäytyminen 3. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen 4. Asialistan hyväksyminen 5. Hallituksen kertomus yhdistyksen toiminnasta vuodelta 2017 6. Tilikertomus 7. Toiminnantarkastajan lausunto ja vastuuvapauden myöntäminen yhdistyksen hallitukselle 8. Muut mahdolliset asiat 9. Kokouksen päättäminen

Suosituksia
Viimeisimmät postaukset
Arkisto
Tagit
bottom of page